Najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Kiedy można zwiedzać Kościół Pokoju?

Odpowiedź:

Wszystkich turystów zapraszamy 1.04. – 31.10. w godz. 10:00-17:00. W niedzielę i święta kościelne 12:00-17:00. W okresie zimowym tj.1.11 – 31.03 zwiedzanie możliwe jest, dla minimum 6-osobowych grup, po uprzednim zgłoszeniu się do Parafii (minimum 1 dzień wcześniej)

Pytanie: Czy wstęp do kościoła jest płatny?

Odpowiedź:

Tak. Wstęp do kościoła jest płatny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 10 zł, zaś dla dzieci i młodzieży 5 zł.

Pytanie: Gdzie mogę zaparkować?

Odpowiedź:

Samochody osobowe można zostawić na parkingu przy ul. 1-go Maja(50 m). Autobusy mogą parkować na jednokierunkowej ulicy 1-go Maja lub w wyznaczonym miejscu przy ul. Limanowskiego (kierunek Świerzawa, naprzeciw SP nr 1 – ok. 150 m od Kościoła)

Pytanie: Czy opiekunowie grup płacą za zwiedzanie?

Odpowiedź:

Opiekunowie grup zorganizowanych zwiedzają bezpłatnie.

Pytanie: Ile czasu trwa zwiedzanie?

Odpowiedź:

Nasi goście odsłuchują we wnętrzu historię Kościoła, która trwa w zależności od wersji językowej 10-17 minut, dalsza cześć zwiedzania jest uzależniona od zainteresowania. Niektórzy goście, nie wychodzą z Kościoła nawet kilka godzin. Zwyczajowo zwiedzanie trwa 20-40 min.

Pytanie: W jakim języku mogę posłuchać historii kościoła?

Odpowiedź:

Prezentacja jest przygotowana w następujących językach: polskim, niemieckim, angielskim, holenderskim, portugalskim, włoskim, rosyjskim, szwedzkim, francuskim, japońskim. Na miejscu dostępna jest również hiszpańska wersja papierowa.

Pytanie: Czy istnieje możliwość skorzystania na miejscu z przewodnika po kościele?

Odpowiedź:

Dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży istnieje możliwość skorzystania z usług przewodnika po kościele (usługa ta zawarta jest w cenie wejścia). Zajęcia te trwają, w zależności od zainteresowania, 25-35 minut. W trakcie rozmowy z przewodnikiem dla dzieci i młodzieży przewidziane są zadania i konkursy z nagrodami.