Zwiedzanie kościoła

516 493 990 – menadżer Kościoła Pokoju Aniela Prokopiak

1 kwietnia – 31 października

Zwiedzanie możliwe jest codziennie w następujących godzinach:

• poniedziałek-sobota: 10:00-17:00.
  • niedziela i święta kościelne: 12:00-17:00.

1 listopada – 31 marca

Zwiedzanie możliwe jest dla grup (min. 6 osób) po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym bądź mailowym  – min. 1 dzień przed planowaną wizytą.

Parkowanie

• samochody osobowe – parking przy ul. 1-go Maja (50 m od kościoła)
  • autokary:
    • zatoczka przy ul. Wyszyńskiego (dawna ul. Rapackiego)
    • jednokierunkowa ulica 1-go Maja

Czas i języki zwiedzania

Zwyczajowo zwiedzanie trwa 20-40 min. We wnętrzu można odsłuchać historię kościoła, która trwa w zależności od wersji językowej 10-17 minut. W zależności od stopnia zainteresowania zwiedzających, pozostają oni w kościele od kilkunastu minut do nawet kilku godzin.

Historia kościoła jest przygotowana w następujących językach: polskim, niemieckim, angielskim, holenderskim, portugalskim, włoskim, rosyjskim, szwedzkim, francuskim, japońskim oraz hiszpańskim.

Przewodnik po kościele

Dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży istnieje możliwość skorzystania z usług przewodnika po kościele (usługa ta zawarta jest w cenie wejścia). Zajęcia te trwają, w zależności od zainteresowania, 25-35 minut.