Nabożeństwo Jubileuszowe z okazji 500 lat Reformacji na Śląsku

2 czerwca br. odbyło się nabożeństwo jubileuszowe z okazji 500 lat Reformacji na Śląsku.

Znak do rozpoczęcia sobotnich obchodów 500-lecia Reformacji na Śląsku dały dzwony Kościoła Pokoju – Wiara, Nadzieje i Miłość. Przybyłych na nabożeństwo w Kościele Pokoju gości powitał Proboszcz Parafii Ewangelickiej w Jaworze ks. Tomasz Stawiak oraz Biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP ks. Waldemar Pytel.

Wśród przybyłych do jaworskiego kościoła nie zabrakło Biskupa Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP ks. Jerzego Samca, księży ewangelickich z Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP, Biskupa Diecezji Legnickiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego Księdza Zbigniewa Kiernikowskiego, Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu Ulrike Knotz, przedstawicieli władz miasta, powiatu i województwa, samorządowców,wiernych z Ewangelickiego Kościoła Berlina, Brandenburgii i śląskich Łużyc Górnych, Honorowych Obywateli Miasta Jawora i zaproszonych gości.

Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił bp. Jerzy Samiec.

Fot. Aniela Prokopiak, Maria Krajewska, UM Jawor