„Noc z mnichem” – nocne zwiedzanie Kościoła Pokoju (26.05.2017)

„Noc Z Mnichami „- pod taką nazwą przygotowaliśmy dla Państwa moc atrakcji na piątkowy wieczór 26 maja.

Wieczór rozpoczynamy w Muzeum Regionalnym w Jaworze o godz. 18.00. Będzie można zobaczyć występy grupy rekonstrukcyjnej, wziąć udział w warsztatach czerpania papieru, posłuchać pieśni i ballad zagranych na lirze korbowej i wiele więcej.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty z pieczenia pierników „Róża Lutra” – Muzeum Regionalne, godz. 18.30.

O 22.00 w Kościele Pokoju młodzież z Akademii Młodego Aktora, działającej przy Jaworskim Ośrodku Kultury przeniesie nas w rok 1655 i na naszych oczach „wybuduje” kościół, który wiele lat później nazwany zostanie „Jaworską Perełką” i stanie się obiektem westchnień turystów z całego świata.

W roku jubileuszowym, w którym ewangelicy na całym świecie obchodzą 500-lecie Reformacji opowiemy również o historii Reformacji na Śląsku.

Zapraszamy serdecznie!