Nocne zwiedzanie kościoła

26 maja w Jaworze odbyła się Noc Muzeum, w której uczestniczył również Kościół Pokoju. Hasłem przewodnim wczorajszego wieczoru stała się „Noc z mnichem”.
W Muzeum Regionalnym od godz. 18.30 trwały warsztaty dla dzieci dot. znaczenia symbolu Kościoła Ewangelicko – Aubsburskiego, Róży Lutra. Zajęcia w sposób interaktywny prowadzone były przez pastorową p. Marzenę Stawiak, zaś po warsztatach najmłodsi uczestnicy mieli możliwość wypieku pamiątkowych pierników z Różą Lutra.
O godz. 22.00 rozpoczęło się nocne zwiedzanie Kościoła Pokoju. Na wieczorne spotkanie z historią przybyło ponad 200 osób. Zainteresowanie i tym razem nas nie zawiodło.
Zgromadzonych przywitała muzyka płynąca z zabytkowych organów, po czym rozpoczęło się przedstawienie pt. „Jak budowano Kościół Pokoju” wystawione przez Akademię Młodego Aktora działające przy Jaworskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem p. Danuty Brdak. Spektakl wywołał niemałe poruszenie.
Zwiedzający mieli również okazję do wysłuchania krótkiego zarysu początków Reformacji oraz, po raz pierwszy, zobaczyć skarb – oryginalną Biblię z 1662r, o której opowiadał ks. Tomasz Stawiak.
Po formalnej części Nocy Kościoła nastąpił czas na samodzielne zwiedzanie. Odwiedzający mieli okazję wejść na wyższą kondygnację kościoła, tzn, na drugą emporę, na organy kościelne. Ta niecodzienna możliwość wprawiała ludzi w osłupienie i zachwyt nad potęgą budowli.
Rozmowy i zwiedzanie trwały do godz. 24.00.