Rekolekcje parafialne 09-10.03.2018

W piątkowe popołudnie w „Gościńcu Pod Gruszą” w Starej Kraśnicy (k. Świerzawy) rozpoczęły się rekolekcje pasyjne dla osób dorosłych. Na zaproszenie proboszcza ks. Tomasza Stawiaka zebrało się ponad 20 osób.

Popołudniowe rozważania rozpoczęły się od historii Zacheusza pochodzącej z Nowego Testamentu z Ewangelii Łukasza. Wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem tej opowieści biblijnej, a następie po burzliwej dyskusji, podzieleni na mniejsze grupy, próbowaliśmy stworzyć zarys dalszych, nie do końca znanych losów Zacheusza. Nasi parafianie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaskakiwali coraz to lepszymi koncepcjami.

Po intensywnej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Wspólnie udaliśmy się na kolację do restauracji „Młyn Wielisław” w Sędziszowej, gdzie każdy mógł skosztować np. pierogów z gęsiną. Degustacja nowych potraw oraz rozmowy trwały do późnego wieczora.

W sobotni poranek, po wzmacniającym śniadaniu, przeszliśmy do kolejnych rozważań. Tym razem padła propozycja rozmowy dotyczącej stosunku kościoła ewangelickiego w kwestii eutanazji. Temat ten wzbudził wiele emocji i był powodem wielogodzinnej dyskusji.

Rekolekcje zakończyły się wspólną modlitwą i życzeniem ponownego spotkania się w niedalekim czasie.