Warsztaty wokalno – chóralne

W dniach 18-20 maja 2018 roku w Kościele Pokoju w Jaworze odbyły się I Ogólnopolskie Warsztaty Wokalno-Chóralne Veni Sancte Spiritus, w których wzięło udział 12 uczestników z Jawora, Katowic, Warszawy, Krotoszyna i Lwówka Śląskiego. Warsztaty prowadziły:

• Julietta Gonzalez-Springer – specjalistka w dziedzinie monodii średniowiecznej oraz śpiewu barokowego, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Centrum Muzyki Dawnej w Genewie

a  także

• Dr Małgorzata Zuchowicz – Kantor Kościoła Pokoju w Jaworze, Chórmistrz, Organista, Absolwentka Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Katowicach.

Podczas warsztatów chórzyści uczestniczyli w indywidualnych i zbiorowych zajęciach z emisji głosu, sekcyjnych i zbiorowych próbach chóru, wykładach i ćwiczeniach dotyczących m.in. modalności i praktyki wykonawczej chorału gregoriańskiego oraz luterańskiego.

Warsztaty zwieńczył występ zespołu podczas niedzielnego nabożeństwa konfirmacyjnego w Kościele Pokoju w Jaworze, w trakcie którego uczestnicy zaprezentowali przygotowany repertuar.